با شکلات تلخ سریع لاغر شوید

توسط
دوست داشتن0

بسیاری از ما دوست داریم راحت ترین و بهترین رژیم غذایی را برای لاغز شدن داشته باشیم و همیشه اولین سوال ما از یک دکتر یا متخصص این است که "چه چیزی بخوریم تا لاغر شویم؟" این سوال در نگاه اول بسیار خنده دار است چرا که با خوردن نه تنها لاغر نمی شوید بلکه چاق تر هم خواهید شد با این حال پژوهشگران به نتایج جالبی رسیده اند که می تواند شما را شوکه کند.

پژوهشگران در آخرین بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که شکلات دقیقا همان ماده خوراکی است که باید بخورید تا لاغر شوید و می تواند سرعت کاهش وزن شما را افزایش دهد. خواص شکلات تلخ که غنی از آنتی‌اکسیدان‌های بسیار مفید برای سلامتی است، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. دقت داشته باشید که این پروژه تنها برای شکلات تلخ انجام شده و به اثبات رسیده است.

در یکی از پژوهشکده های آلمان که با نام "سلامت و رژیم غذایی " شناخته می شود، متخصصین شرکت‌کنندگان در این مطالعه را به ۳ دسته تقسیم کردند: رژیم غذایی کم کربوهیدرات، رژیم‌غذایی کم کربوهیدرات بعلاوه روزانه مصرف ۳۵ گرم شکلات تلخ ۸۱ درصد و گروه کنترل با رژیم غذایی معمول.

 پس از گذشت ۳ هفته همانطور که انتظار می‌رفت گروه کم کربوهیدرات در مقایسه با گروه کنترل وزن کم کردند اما نکته جالب توجه این بود که گروه مصرف کننده شکلات ۱۰ درصد وزن بیشتری نسبت به گروه کم کربوهیدرات از دست دادند.همچنین در گروه مصرف کننده شکلات تلخ، حتی اثرات کاهش وزن در هفته‌های بعد نیز ادامه یافت درحالی‌که افراد گروه کم کربوهیدرات پس از پایان این دوره به وزن قبلی خود بازگشتند.

شکلات بخورید تا خوش اندام باقی بمانید

در ابتدا خواندیم که شکلات می تواند در کنار رژیم غذایی به افزایش سرعت کاهش وزن کمک بسزایی کند. حال به این موضوع می پردازیم که آیا شکلات برای افراد خوش اندام هم مناسب است و هیکل آن ها را روی فرم خوب نگه می دارد؟

پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که اشخاصی که به خوردن شکلات علاقهٔ وافر دارند، معمولاً از تناسب اندام بهتری برخوردار می باشند

بر اساس تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته بر روی ۱۵۰۰ نوجوان مطالعه رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی این داوطلبان، پزشکان دریافته‌اند که از میان این اشخاص، آندسته‌ای که در رژیم غذایی خود مقادیر بسیاری شکلات مصرف کرده‌اند وزن متناسب و تناسب اندام بهتری به نسبت دستهٔ دارند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد، مصرف شکلات می‌تواند به صورت متوسط میزان سوخت و ساز بدن را بالا برده مانع از تجمع چربی بویژه در نواحی اطراف شکم شود.

منبع: www.womenshealthmag.com

ترجمه: ملیحه باغشاهی

گروه خبری تنقلات

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

پشتیبانی : 88973767-021

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم