کوالیتی استریت

مکینتاش یک شرکت تولید کننده شیرینی و شکلات است که در ابتدا با تافی های خود معروف شد.

این شرکت در آغاز توسط جان مکینتاش که در سالهای 1868 تا 1920 زندگی میکرده و همسرش ویولت که با اندوخته 100 پوندی خود در سال 1890 یک مغازه قنادی را در شهر هالیفکس استان یورک شایر انگلستان خریدند بنا نهاده شد. همسر وی در آن سالها به عنوان دستیار در یک قنادی مشغول به کار بود و پس از خرید مغازه این دو برای جذب مشتری تصمیم به تولید یک نوع تافی خاص کردند. ویولت با تغییر در دستور تهیه تافی سنتی و ادغام باتر اسکاچ انگلیسی و کارامل نرم امریکایی تافی تحت نام مکینتاش عرضه کردند که با اقبال خوبی وماجه شد. پس از موفقیت تافی مکینتاش آنها در سال 1894 کسب و کار خود را فرا تر از منطقه هالیفکس گسترش دادند و مفهوم جدیدی را از تافی به غیر از انچه تا آن روز وجود داشت ارائه کردند.

آنها برای تغییر مقیاس کسب و کار خود از خورده فروش به عمده فروش، یک کارگاه تولیدی کوچک در خیابان بوند هالیفاکس خریداری کردند و بعدها در سال 1895 کارگاه بزرگتری در خیابان هوپ خریدند تا بتوانند در مقیاس بالا و صنعتی محصولات خود را تولید و عرضه کنند. در سال 1899 آنها با افزایش سرمایه به میزان 11000 پوند شرکت مکینتاش با مسئولیت محدود را ثبت و کرده و در ادامه با گرفتن یک وام 4000 پوندی یک کارگاه جدید در خیابان کویین تاسیس کردند. در سال 1909 کارگاه جدید آنها در آتش سوزی از بین رفت ولی بیمه خسارت انها را پرداخت کرد و با آن سرمایه آنها هم کارگاه سوخته شده را باز سازی کردند هم مکان دیگری را خریداری کردند و در سال 1912 تولید شکلات را نیز آغاز کردند.

در سال 1904 مکینتاش اولین کارخانه خود را در آمریکا تاسیس کرد ولی خیلی زود با شکست مواجه شد. با این وجود آنها دست از تلاش بر نداشته و در سال 1906 کارخانهای در شهر دوسلدورف آلمان افتتاح کردند. در سال 1914 بود که آنها فعالیت خود را در استرالیا و کانادا گسترش دادند بطوریکه شرکت با حدود 1000 کارمند به فعالیت خود ادامه میداد. کمی بعد و در خلال جنگ جهانی اول کارخانه انها در آلمان مجبور به تعدیل نیرو و محدود شدن تولید شد و نیروهای خود را به کمتر از 250 نفر تقلیل داد.

مکینتاش متوجه قدرت و ارزش بازاریابی و پابلیسیتی شده بود و شروع کرد به تبلیغ تافی خود. او تبلیغات خود جهت جذب بازار کارگرانی که در آخر هفته و بعد از ظهر به دنبال استراحت بودند معطوف کرد و توانست فروش خوبی را از طریق کارگرانی که حقوق خود را در پایان هفته گرفته بوده و به دنبال داشتن یک آخر هفته خوب بودند داشته باشد. در سال 1896 او خود را به شاه تافی ملقب کرد و محصول خود را شاه همه تافی ها نام نهاد و همین فعالیت ها سبب شد که در مجلات و روزنامنه ها درباره مکینتاش و تافی هایش مقالات، تصاویر و گرافیک هایی چاپ شود.

پس از مرگ جان مکینتاش در سال 1920 بزرگترین پسرش هارولد مسئولیت شرکت را بر عهده گرفت و شرکت در سال 1921 به جان مکینتاش و پسران تغییر نام داد و همراه با برادرش داگلاس به اداره شرکت پرداختند. در همان سالها کمپین تبلیغاتی جالبی اجرا شد که در آن یک سری از کارتونها در روزنامه ملی به چاپ رسید که با نام شهر تافی مشهور شد و در حقیقت مکینتاش و هالی فاکس به شهر تافی مشهور گشت.

در سال 1931 مکینتاش مجددا فعالیت خود را در ایالات متحد آمریکا شروع کرد و در سال 1932 بود که هارولد شرکت شکلات سازی کالی را از کمپانی بزرگ یونیلیور خریداری کرد تا بتواند در زمینه شکلات نیز فعالیت خود را گسترش دهد.

از محصولات معروف شرکت مکینتاش می توان به کوالیتی ایتریت که در سال 1936 عرضه شد، رولو که در سال 1938 تولید گشت ، کارامک  و همچنین تافی کریسپ اشاره کرد.

در سال 1969 این شرکت با شرکت با شرکت رون تری ادغام شد و نهایتا در سال 1988 شرکت معروف نستله آنرا خریداری کرد و امروزه شکلات هایی که با همان برندها و کیفیت های قبلی ولی تحت برند مادر نستله به بازار ارائه می شوند.

منبع: maisonchocolat.persianblog.ir

محصولات مرتبط: QUALITY STREET

گروه خبری تنقلات

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

پشتیبانی : 88973767-021

حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم